top of page
Biz Kimiz?
20181211_211821_edited.jpg

Sebla Kut

Sebla Kut, 1983’te İstanbul’da doğdu. 2001’de F.M.V. Ayazağa Işık Lisesi’nden mezun oldu. 2005’te İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans programını ve Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde İngilizce Öğretmenliği Formasyon programını tamamlamıştır. Bir süre anaokulu ve lise İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi yüksek lisans programındaki eğitimini 2010’da “Türkiye’deki devlet müzeleri için pazarlama stratejileri” konulu yüksek lisans teziyle tamamlamıştır. Çeşitli sanat kurumlarında ziyaretçi geliştirme ve sergi tasarımı alanlarında çalışan Sebla Kut, 2012-2015 arasında İstanbul Modern’de Pazarlama İletişimi Müdürü olarak görev yapmıştır. 2015’ten bu yana yaratıcı endüstriler alanında eğitim ve sergi projeleri üretmekte, kullanıcı-odaklı pazarlama iletişimi danışmanlığı yapmaktadır. 2019 yılında Komet Kültür ve Sanat Projeleri'ni kurmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün 2019’da başlattığı ‘Öğretmenler için Müze Eğitimi Programı’nın bilimsel kurulunda yer alan Kut, Türkiye genelinde öğretmenlere ve çocuklara yönelik müze eğitimi materyali geliştirmekte ve eğitici eğitimler vermektedir. Aynı zamanda Bergama Kültür Sanat Vakfı (BERKSAV) bünyesindeki Kültürel Miras Komisyonu’nda yer almaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

image0bg copy.jpg

Cem Deniz Kut 

Cem Deniz Kut, 1983’te New York’ta doğdu. 2002 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Tarih okudu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisansını 2007 yılında Fransız Devleti’nin başarı bursu ile Institut d’Etudes Politiques / Sciences-Po Paris’de tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma hayatında 7 yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans ve lisansüstü programlarında Enerji Politikaları, Devlet ve Kurumlar, Uluslararası İlişkilere Giriş ve Küresel Vatandaşlık gibi dersler verdi; aynı zamanda bir uluslararası ticaret şirketinde üst düzey yöneticilik yaptı. Teknoloji tarihi, insanlık tarihi ve yeme-içme kültürüne dair araştırmalarının yanı sıra gastronomi tarihi üzerine çevirileri bulunan Kut, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Turkish Cuisine (2008) adlı kitap projesi başta olmak üzere çeşitli yayınlarda çevirmen ve editör olarak yer aldı. 

İlayda Zafer

1993 yılında Bursa’da doğan Zeynep İlayda Zafer 2011 yılında İstanbul Üsküdar Lisesi’ni bitirdi ve 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Utrecht Üniversitesi’nde Erasmus programına dahil olan ve bu şehri ikinci memleketi olarak kabul eden Zafer, mezuniyetinden sonra enerji sektörüne dair The Oil & Gas Year adlı platformda editörlük ve daha sonrasında Men’s Health ve Runner’s World gibi çeşitli lifestyle dergilerinde yazı işleri müdürlüğü yaptı. Basın yayın sektöründen ayrıldıktan sonra kişisel gelişim ve çocuk kitapları çevirdi. Kendine kalan vakitleri dans ederek, yelken ve seramik eğitimi alarak geçiren Zafer, Komet Kültür ve Sanat Projeleri bünyesinde Editör olarak görev yapmaktadır.

Ali Güney Yakar

1993 yılında İstanbul’da doğan Ali Güney Yakar Şişli Terakki Lisesi’nde başladığı lise eğitimini Ahmet Sani Gezici Lisesi’nde tamamladı. 2011 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü’ndeki lisans eğitimi süresince asistan arkeolog olarak kazılara katıldı. 2015 yılında Erasmus Programı’na kabul edilerek İtalya, Universita di Bologna’da eğitimini sürdürdü. 2016 yılında lisans eğitimini tamamlamasının ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Tarihi yüksek lisans programı kapsamında modern mimarlık ve modern sanat üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. 2020 yılında Tarihsel Süreç İçinde Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nde Konstrüktivist Mimarlık başlıklı tez çalışmasıyla mezun oldu. 2017 – 2020 yılları arasında 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde sergi rehberi, 38. İstanbul Film Festivali’nde sanatçı asistanı ve çeşitli sergilerde metin yazarı olarak çalıştı. Aynı süreçte tez çalışmasından ürettiği bildiriler ile sempozyumlara katıldı ve online kültür sanat dergilerinde yazarlık yapmaya başladı. Ali Güney Yakar, Komet Kültür ve Sanat Projeleri bünyesinde Araştırmacı ve İçerik Geliştirme Uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Ömer Ozan Erdoğan foto_edited.jpg

Ömer Ozan Erdoğan 

Ömer Ozan Erdoğan Mustafa Pancar ve Müşerref Zeytinoğlu’ndan desen ve resim dersleri aldı. 2005 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Esen Karol, Zebra Design Factory, RPM Radar Cdp Europe, İletişim Ünitesi, StudioKa gibi tasarım stüdyoları ile yerel ve global reklam ajanslarında Sanat Yönetmeni olarak çalıştı. 2010-2020 yılları arasında kendi tasarım stüdyosu Creative Bonanza’da Yaratıcı Yönetmenlik yaptı. Resim, illüstrasyon ve grafik tasarım çalışmalarını İstanbul ve Berlin’de sürdürüyor.

Selin_edited.jpg

Selin Hamzaoğlu

1990’da İstanbul’da doğdu. 1996-2004 yılları arasında Levent Lütfi Banat İlköğretim Okulunda eğitim görürken, resim öğretmeni tarafından fark edilip daha küçükken çizime yönlendirildi ve resim alanında çeşitli ödüller aldı. 2008 yılında Ortaköy Zübeyde Hanım AKML/Grafik Tasarım ve Tasarım Teknolojisi bölümünü bitirdi. 2010’da İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulundan bölüm ikincisi olarak mezun oldu. Ayrıca İşletme Bölümü’nü tamamladı ve Yıldız Teknik Üniversitesi/İnsan Kaynakları Yönetim Uzmanlığı eğitimi aldı. Eğitim hayatı sürerken 2007 yılında iş hayatına başlayan Selin Hamzaoğlu; Celisa, Rapido, Lom Creative gibi çeşitli ajanslarda çalıştı. Kariyerini yayıncılık alanında ilerletmeye karar verdiği için 2013 yılında Agos Gazetesi’nde, 2018 yılında ise Group Medya’da Görsel Yönetmen olarak çalışmaya başladı. Hâlâ medya kuruluşları, gazete ve bazı yayınevlerinde aktif olarak görev almaktadır.

IMG_6316.jpg

Gizem Telci Günsev

1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2007 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ünite Edelman, Proximity İstanbul, Adinteractive gibi çeşitli reklam ajanslarında reklam yazarlığı görevini üstlenmiştir. Eş zamanlı olarak çeşitli basın kuruluşlarında editörlük ve köşe yazarlığı yapmıştır. 2012 - 2017 yılları

arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde, Dijital Pazarlama Müdürü olarak çalışmıştır. Müzenin tüm dijital varlıklarının yönetimi, ziyaretçi deneyiminin dijital hale getirilmesi ve dijital medya satın alma süreçlerinin yönetiminden sorumlu olmuştur. 2017 yılında İstanbul Modern Sanat Müzesi’ndeki görevinden ayrılarak kendi dijital reklam ajansı olan Eternia Agency’yi kurmuştur. 2017 yılından beri kültür sanat, turizm, yeme-içme sektörü ve inşaat gibi farklı sektörlerden markalara dijital pazarlama ve sosyal medya alanında danışmanlık hizmeti ve eğitimler vermektedir.

bottom of page